02 kwietnia 2019 20:35 | Aktualności

BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK DZIECI

Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym awansowało po 12 najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców, wśród nich znalazła się nasza drużyna dziewcząt. Zawody odbyły się 1 kwietnia 2019 r. w Nowej Sarzynie.

1 kwietnia 2019 r. odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Do zawodów przystąpiło 12 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców, wyłonionych podczas gminnych, powiatowych oraz rejonowych eliminacji. Wśród finalistów znalazła się także nasza drużyna dziewcząt w składzie: Emilia Skiba, Wiktoria Początek, Faustyna Bąk, Julia Kozdraś.

W pierwszym turniejowym meczu pewnie, bez straty seta, pokonaliśmy zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Cisnej.

Następnym przeciwnikiem okazał się główny faworyt zawodów – drużyna z Niedźwiady Dolnej. Niestety, po zaciętym i wyrównanym meczu, nasze zawodniczki przegrały 2:3. Małym pocieszeniem może być fakt, że dziewczęta z Niedźwiady wywalczyły potem tytuł Mistrzyń Województwa. Pozostała nam walka o 3 miejsce. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie i pokonując po drodze: SP nr 15 w Krośnie 3:0, SP w Łękach Dukielskich 3:0, SP w Łętowni 3:1 oraz SP w Łopuszce Wielkiej 3:1, ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium. Gratulujemy sukcesu.