31 maja 2019 20:08 | Aktualności

Wycieczka do Krakowa

29 maja uczniowie klas I, II i III wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Spotkanie z grodem Kraka rozpoczęli od wejścia na Kopiec Kościuszki. Widok, który zobaczyli ze szczytu, zapierał dech w piersiach. Piękną panoramę Krakowa uczniowie zapamiętają na długo. Następnie grupa przemieściła się do centrum miasta i tam zwiedzała dawną siedzibę królów Polski – Wawel. Katedra Wawelska i Dzwon Zygmunt to były kolejne punkty programu. Potem uczniowie wyruszyli na poszukiwanie smoka. Co prawda zeszli do jaskini, która znajduje się pod Wawelem, ale smoka tam nie zastali. Wielka szkoda! Później plantami przeszli na Rynek i tam zwiedzili Kościół Mariacki, a w szczególności podziwiali Ołtarz Wita Stwosza. Następnie odbył się szybki obiad i nastąpiła kolejna zmiana miejsc. Tym razem był to Krakowski Ogród Zoologiczny. Zwierzęta chyba wiedziały, że odwiedzimy ich późnym popołudniem, bo przygotowały nam piękne powitanie. Niedaleko bramy wejściowej czekał na nas paw, który najpierw spacerował po ścieżce, a później siedział na kominie i obserwował naszą grupę.

Trudno w to uwierzyć, ale o godzinie 21.30 byliśmy już w Kąkolówce. Do Krakowa znów chętnie wrócimy, a teraz pozostały nam tylko wspomnienia.