16 października 2019 12:44 | Aktualności

Pasowanie 2019

Jesień to czas przemyśleń i wspomnień, ale również czas, kiedy pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi uczniami. W dniu 15 października odbyła się uroczystość  Pasowania na Uczniów dzieci z klasy pierwszej. To ważne wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców. Podczas uroczystości pierwszaki zaprezentowały to, czego już się w szkole nauczyły – recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie oraz pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Potwierdzeniem przyjęcia pierwszaków do grona uczniów naszej szkoły było wręczenie przez Pana Dyrektora legitymacji szkolnych. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy, słowniki ortograficzne ufundowanych przez Radę Rodziców oraz upominki z Banku Spółdzielczego z Błażowej.

Piękną tradycją w naszej szkole jest powitanie pierwszaków przez uczniów klasy 2. W tym roku również starsi koledzy skierowali w stronę pierwszaków wiele miłych słów oraz obdarowali ich prezentami wykonanymi własnoręcznie.

Po uroczystości uczniowie klasy pierwszej i drugiej  udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Uczniom klasy pierwszej gratulujemy i życzymy samych sukcesów w naszej szkole.